تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
گروه حقوقی وآموزشی نسیم عدل - مشاوره یا سوالات
سوالات حقوقی وجزایی شما عزیزان با نام خودتان
 و پاسخ توسط اساتید ارائه می شود
سوالات حقوقی و جزایی شما عزیزان:

محمدی
سه شنبه 28 خرداد 92 14:34
shahla_xxi@yahoo.com
01:50:03 92 بیست و هشتم خرداد
با سلام
بازپرس از قبول سند وثیقه برای آزادی موقت متهم خودداری کرد، سند را به طرف مادر متهم پرتاب کرد، سند پاره شد و پیرزن بیچاره را با دست از اتاق جلسه به بیرون هل داد طوریکه کم مانده بود پیرزن از پله بیفتد. آیا میتوان از آن بازپرس بی انصاف و بی ادب و خشن شکایت کرد؟ به چه شکل؟
پاسخ شما : حسن مهراجی
در مورد تخلف قاضی مرجع رسیدگی به تخلفات قضات در مقام قضاوت دادگاه انتظامی قضات است اما در مورد رفتار توهین ضرب وشتم وهر کاری که این مقام انجام داده با نوشتن شکایت به نزد دادستان مراجعه شود و پس از تعلیق آن قاضی از سوی دادگاه انتظامی قضات به جرم اشان رسیدگی میشود


مدیر وبلاگ
محمدی
سه شنبه 28 خرداد 92 14:20
shahla_xxi@yahoo.com
محمدی
01:48:03 92 بیست و هشتم خرداد
با سلام
دیه کبودی چشم که 1 ماه طول درمان داشته باشد، حدودا" چقدر است؟
پاسخ شما : حسن مهراجی
در موردی که فرد کلا یا جزا بینایی خود را از دست بدهد قانون گذار تکلیف را مشخص کرده است طبق مواد 587الی 591 و مواد 689 الی 692 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 . اما در مورد کبودی چشم قانون گذار صحبتی از دیه نکرده در این مورد ارش داده میشود که میزان آناز حیث کبودی و طول مدت استراحت را به نظر قاضی واگذار کرده است


محمدی
سه شنبه 28 خرداد 92 14:19
shahla_xxi@yahoo.com
01:47:03 92 بیست و هشتم خرداد
با سلام
اگر شخصی فقط همراه مفتری به جایی برود اما حرفی نزند و کلامی ننویسد، آیا به صرف اینکه شهود او را دیده اند، مجازات افترا برای او هم وجود خواهد داشت؟
پاسخ شما : حسن مهراجی
همراهی با مجرم اگر برای مشارکت یا معاونت نباشد و فرد هم اطلاعی از قصد مجرم نداشته باشد هیچ قانونی ایشان را مجرم نمی شناسد


محمدی
سه شنبه 28 خرداد 92 14:11
shahla_xxi@yahoo.com
01:45:03 92 بیست و هشتم خرداد
اتلاف عمدی مدرک متعلق به یک شخص (سند ملک و یا غیره) چه مجازاتی دارد؟
پاسخ شما : حسن مهراجی:
با توجه به ماده 682 قانون تعزیرات (هرکس عالما هر نوع اسناد یا اوراق تجارتی وغیر تجارتی غیر دولتی را که اتلاف آنها موجب ضرر غیر است بسوزاند یا به هر نحو دیگر تلف کند به حبس از سه ماه تا دو سال محکوم خواهد شد


امیرچهارشنبه 8 خرداد 92 13:49 
یک اتومبیل خریدم بعدازاینکه پول آنرا به فروشنده پرداخت کردم ایشان از انتقال سند امتناع کرد دادخواستی مبنی برانتقال سند به دادگاه تقدیم کردم که متوجه خوانده نشد چون سند قطعی بنام اونبوداکنون همان اتومبیل را به دیگری فروختم ومقداری از پولش بایت سند مانده که نمیتوانم بگیرم قولنامه ای که بین بنده وخریدار تنظیم شده بودگم کردم لطفا راهنمایی بفرماییدکه چگونه میتوانم به حقم برسم؟
پاسخ شما: جسن مهراجی
دوست عزیز برای پرداخت پولی که بابت خرید ماشین دادید سندی دارید؟ معامله دوم شما چون سند به نام شما نبود و شما معامله به مال غیر انجام داده اید فضولی است و غیر نافذ .  اما اگر شما بتوانید ثابت کنید که در معامله اول پول دادید میتوانید پول خود را دریافت کنید برای دریافت جواب خود به طور کامل باید دقیقا موضوع خود را به ما اعلام کنید با شماره 09199924322 تماس بگیرید


نادر          سه شنبه 7 خرداد 92 22:59
سلام. من حدود 20 سال هست که مقیم کشور هلند هستم . یک سال قبل برای طلاق اقدام کردم و طلاق ما طبق قانون کشور هلند صادر شد. اما برای ثبت طلاق سفارت گفتند باید طلاق شرعی بگیریم و از جایی که اون خانم حاضر به طلاق شرعی نیست من میخوام از طریق ایران اقدام کنم . اما شنیدم مراحل طلاق حدود 2 سال طول می کشه . من میخوام ازدواج مجدد کنم و الان نمیدونم باید چکار کنم ؟ همچنین اینکه اگر فساد اخلاقی اون خانم رو بشه اثبات کرد آیا این پروسه طلاق رو تسریع میکنه ؟ لطفا من رو راهنمایی بفرمایید. ممنون
پاسخ شما : حسن مهراجی
سلام دوست عزیز زن در این مورد تابع قانون کشور مرد است با توجه به قانون ایران اختیار طلاق در دست مرد قرار دارد اما قبل از طلاق شما باید کلیه حق وحقوق زن رو به او بدهید بعد دادگاه گواهی عدم امکان سازش صادر کرده و شما با ارائه آن به دفترخانه ثبت ازدواج وطلاق میتوانید زن خود را طلاق دهید و زن نمی تواند مانع شما شود مراحل طلاق با توجه به روال اداری اگه پیگری کنید شاید زود تر هم پایان یابد  اما در خصوص ازدواج مجدد شما ، شما می توانید ازدواج کنید هیچ مانعی برای ازدواج مجدد شما قبل از طلاق زن نیست اگه تمکن مالی برای اداره هر دو زن خود داشته باشید.

جوادی
جمعه 27 اردیبهشت 92 01:23
سلام خسته نباشید ممنون از وبلاگ خوب تون یه سوال داشتم
آیا میتوان به نفع جنین یا معدوم حق انتفاع ایجاد کرد؟
سلام دوست عزیز این حق را میتوان به تبع موجود برای
جنین یا معدوم ایجاد کرد همانند وقف است.با تشکر

.: Weblog Themes By VatanSkin :.